Firma Lenovo ma na to rozwiązanie. Uzupełniasz dokumenty, uczestniczysz w spotkaniu, a w międzyczasie próbujesz odpisywać na maile. W pracy stałeś się mistrzem wielozadaniowości, ale czasem masz wrażenie, że przydałby ci się osobisty asystent? Teraz to marzenie może się spełnić, bo Lenovo właśnie zaprezentowało urządzenie ThinkSmart View.

ThinkSmart View od Lenovo to inteligentne urządzenie, które może współdziałać z twoim komputerem i dzielić z nim obowiązki. Jak? To proste. ThinkSmart View przejmuje zadania administracyjne, które dotychczas obciążały zasoby twojego komputera. Dzięki temu możesz jednocześnie pracować na komputerze – który odciążony od części zadań będzie działać sprawniej – a przez ThinkSmart View prowadzić wideokonferencje.

Koniec z ciągłym przełączaniem kart w przeglądarkach i przenoszeniem się między oknami aplikacji za każdym razem, gdy tylko usłyszysz dzwonek powiadomienia. A tym samym – koniec z rozpraszaczami i spotkaniami, które wstrzymują lub opóźniają twoją pracę.

Tym bardziej, że ThinkSmart View jest wprost stworzony do komunikacji. Głośnik 1,75 cala o mocy 10 W, 8-calowy ekran dotykowy (HD 1200×800) oraz wbudowana kamera szerokokątna (5 MP) i podwójny mikrofon przeniosą na nowy poziom sposób, w jaki kontaktujesz się ze współpracownikami. Ogromny plus tego urządzenia to wysoka jakość dźwięku!

ThinkSmart View ma też wbudowaną fizyczną osłonę kamery (ThinShutter) i przycisk do wyłączania mikrofonu. Dzięki temu w dowolnym momencie jednym ruchem możesz wyłączyć obraz ze swojej kamery, albo dźwięk. Widać cię i słychać tylko wtedy, gdy tego chcesz.

Co więcej jeśli w czasie spotkania online chcesz pokazać innym kilka slajdów z projektu, albo aktualny raport wystarczy, że udostępnisz prezentację lub ekran z komputera, a ThinkSmart View wygeneruje podgląd na żywo tego, co widzą inni uczestnicy wideokonferencji.

Z ThinkSmart View możesz korzystać też poza biurem, ale tu będziesz potrzebować dostępu do gniazdka, bo urządzenie nie ma wbudowanej baterii. W czasie pracy z kawiarni albo pociągu z pomocą przychodzą też słuchawki ThinkPad X1 z funkcją aktywnej eliminacji hałasu.

Urządzenie ThinkSmart View jest łatwe we wdrożeniu i utrzymaniu, a do tego niewielkie i bardzo lekkie (waży zaledwie kilogram). Intuicyjny interfejs sprawia, że nawet ci, których trudno nazwać entuzjastami technologicznych nowinek, bez problemu poradzą sobie z jego obsługą. Przykład – spotkanie w Microsoft Teams możesz rozpocząć jednym dotknięciem! To jeszcze nigdy nie było tak proste.

Przy wszystkich tych udogodnieniach, Lenovo nie zapomina o bezpieczeństwie. Dostęp do ThinkSmart View możesz zabezpieczyć osobistym czterocyfrowym kodem PIN.

Wisienką na torcie jest nowoczesny design, dzięki czemu ThinkSmart View doskonale się prezentuje we wszystkich wnętrzach – czy to biurowych czy domowych, jeśli pracujesz zdalnie (wymaga licencji komercyjnej firmy Microsoft).

Lenovo już zapowiedziało aktualizacje do ThinkSmart View, które dodatkowo podniosą efektywność pracy – nie tylko urządzenia, ale i użytkownika.

Źródło:  focus.pl