Jednym z rezultatów programu CodeIT realizowanego w ramach  Programu ERASMUS+    jest podręcznik dla nauczycieli pt. „Rozwiń swoje umiejętności nauczycielskie z algorytmiką i programowaniem”.

Zakończony projekt CodeIT – koordynowany przez Podkarpackie Towarzystwo Edukacji Alternatywnej WSZECHNICA sp. z o.o. w Krośnie – realizowany był w partnerstwie z M.K. INNOVATIONS LTD w Nikozji (Cypr), DANMAR Computers sp. z o.o. w Rzeszowie, Istituto Superiore E. Mattei w Fiorenzuola d’Arda (Włochy), Liceul Pedagogic “Mircea Scarlat” w Alexandrii (Rumunia) oraz Kekavas Vidusskola w Kekavie (Łotwa).

Podręcznik dla nauczycieli pt. „Rozwiń swoje umiejętności nauczycielskie z algorytmiką i programowaniem” poza wprowadzeniem do algorytmiki i programowania zawiera przykłady planów lekcji z wykorzystaniem programowania i elementów algorytmicznych w nauczaniu geografii, matematyki, fizyki oraz chemii.

Podręcznik dostępny TUTAJ.

Więcej o projekcie na stronie: codeit-project.eu

Projekt został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej. Omówiona publikacja odnosi się wyłącznie do poglądów autorów, a Komisja nie może być odpowiedzialna za jakiekolwiek wykorzystywanie informacji, które są w niej zawarte.