Brytyjczycy mogą teraz odpowiedzieć na pytania, na które Alexa z Amazona nie może poszerzyć wiedzy popularnego asystenta cyfrowego. Użytkownicy Amazona w Wielkiej Brytanii mogą teraz spróbować odpowiedzieć na pytania, których Alexa nie zna. 

Amerykańska firma technologiczna ogłosiła ogólną dostępność usługi „Alexa Answers” ​​w Wielkiej Brytanii – sposobu na uczynienie jej cyfrowego asystenta Alexa bardziej inteligentnym.  Centrum online daje użytkownikom szansę na porównanie swojej wiedzy ze sztuczną inteligencją i zdobycie punktów, aby wspiąć się na szczyt tabeli liderów.  

Użytkownicy muszą po prostu zalogować się na swoje konto Amazon na stronie Alexa Answers  i rozpocząć przeglądanie pytań bez odpowiedzi, na które ich zdaniem mogą sami odpowiedzieć. 

Amazon ma nadzieję, że premiera w Wielkiej Brytanii pomoże Alexie sprytnie poruszać tematy specyficzne dla Wielkiej Brytanii, w tym Spice Girls i dwufuntową monetę.  

Alexa zasila głośniki firmy Echo, w tym sferyczne Echo czwartej generacji wydane w tym tygodniu. 

Według giganta technologicznego od czasu wprowadzenia na rynek w innym miejscu na świecie w 2018 roku, w tym w USA, setki tysięcy odpowiedzi od społeczności Alexa Answers zostały udostępnione klientom Alexa miliony razy.  

„Zawsze indeksujemy ogromną ilość informacji” – powiedział Dennis Stansbury, menedżer ds. Doświadczenia Alexa w Amazon UK, podczas briefingu na temat Alexa Answers z Pocket Lint.

Aby rozpocząć, klienci Amazon muszą zalogować się na stronie Alexa Answers przy użyciu tych samych danych logowania, których używaliby do kupowania artykułów spożywczych. 

Stamtąd będą mogli zobaczyć listę pytań, na które można odpowiedzieć, i będą mogli filtrować pytania na podstawie takich kryteriów, jak najczęściej zadawane pytania, najnowsze pytania lub obszary tematyczne. 

Obejmują one takie kategorie, jak nauka, historia, literatura, muzyka, kultura popularna i inne.

Amazon powiedział, że pytanie może zostać opublikowane w witrynie Alexa Answers, jeśli wystarczająca liczba klientów zada pytanie, na które Alexa nie może obecnie odpowiedzieć.

Po przesłaniu odpowiedzi użytkownicy będą mogli zdobywać punkty do miesięcznych i tygodniowych rankingów oraz odznak, chociaż nie otrzymują nic bardziej znaczącego, jak tokeny lub kody rabatowe na zakupy online. 

Przyznane punkty są oparte na liczbie pytań, na które dana osoba odpowiedziała i ile razy ich odpowiedź została udostępniona klientom Alexa. 

Po wprowadzeniu odpowiedzi do bazy danych Alexa zacznie przekazywać ją innym użytkownikom z tym samym zapytaniem i dodatkiem stwierdzającym, że dane są „według klienta Amazon”.

Amazon powiedział, że Alexa Answers musi spełniać określone wytyczne, a wkład będzie monitorowany.

Mogą zostać automatycznie odrzucone, jeśli zawierają treści obsceniczne, zawierające groźby lub zniesławiające. 

Sama społeczność Alexa Answer może również oznaczyć odpowiedź, jeśli jest niewłaściwa, niezrozumiała lub niepoprawna. 

Te zgłoszone odpowiedzi są usuwane z witryny Alexa Answers i nie będą udostępniane klientom Alexa. 

Amazon będzie polegał na danych wejściowych użytkowników, aby wyeliminować złe odpowiedzi, stosując system „głos za” i „głos przeciw”.

Jeśli odpowiedź jest często odrzucana, firma twierdzi, że zacznie udzielać mniej odpowiedzi od uczestników, zamiast ich blokować. 

„Opieramy się na pozytywnej energii i dobrej wierze współtwórców i używamy uczenia maszynowego i algorytmów, aby wyeliminować hałaśliwych nielicznych, tych złych” – powiedział Bill Barton, wiceprezes Amazon Alexa Knowledge, w rozmowie z Fast Company. 

„Ale nie zamierzamy tłumić magicznego doświadczenia, jakie możemy dać 99 klientom, ponieważ jedna osoba miała coś innego na myśli”.  

Kiedy Alexa Answers została oficjalnie uruchomiona w 2018 roku, była dostępna tylko dla zaproszonych i obejmowała stosunkowo niewielką pulę klientów. 

Następnie została udostępniona wszystkim klientom w USA we wrześniu 2019 r., aby zwiększyć liczbę odpowiedzi przesłanych przez użytkowników.

Alexa Answers jest pozycjonowana jako sposób na poszerzenie zakresu wiedzy Echo, dzięki czemu urządzenie może odpowiadać na szersze spektrum pytań i nadążać za inteligentnymi konkurentami, takimi jak Google Home. 

Źródło: dailymail.co.uk