Firma Amazon zaprezentowała nowe rozwiązanie do monitoringu. „Chcieliśmy stworzyć jedną kamerę, która zapewniłaby użytkownikom w domu „elastyczność” w każdym punkcie widzenia, przy jednoczesnym przestrzeganiu naszych podstawowych zasad prywatności i bezpieczeństwa” – powiedział założyciel Ring, Jamie Siminoff w poście na  blogu . „Ta autonomiczna wewnętrzna kamera monitorująca steruje wybranymi, spersonalizowanymi ścieżkami, dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić swój dom. Zamiast po prostu zachęcać klientów do zakupu większej liczby kamer i ustawiania ich w większej liczbie lokalizacji w domu, proponujemy rozwiązać ten problem za pomocą jednego urządzenia”.

Technologia unikania przeszkód zapobiega wpadaniu kamery Always Home Cam na nieoczekiwane lub nisko wiszące przedmioty podczas poruszania się po ścieżkach ustawionych przez użytkownika w aplikacji.

Kamera rozpocznie nagrywanie tylko wtedy, gdy opuści białą podstawę – a gdy urządzenie spoczywa w podstawie, kamera jest fizycznie zablokowana i nie może nagrywać. Kamera przesyła obraz na żywo tego, co dzieje się w domu użytkownika, do jego smartfona za pośrednictwem aplikacji Ring w przypadku zlokalizowania niepożądanych gości.

Według Amazon jego mały rozmiar, lekka konstrukcja i osłonięte śmigła umożliwiają bezpieczne poruszanie się po całym domu.

Użycie Ring Always Home Cam w chwili obecnej wymaga zgody amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności, ale po uzyskaniu zgody trafi do sprzedaży w przyszłym roku za 250 USD.

Ekspert branżowy i szef badań w firmie analitycznej CCS Insight, Ben Wood, powiedział, że Amazon „staje się coraz bardziej wszechobecny w naszym codziennym życiu”. Kamera Always Home Cam to niezwykle ambitne urządzenie, które dla wielu konsumentów będzie wyglądać jak film science fiction” – powiedział.

„Spodziewam się, że wzbudzi ogromne zainteresowanie ze strony entuzjastów technologii, którymi są zazwyczaj ludzie, którzy jako pierwsi przyjmują technologię inteligentnego domu. Jednak może również wywołać wielką dyskusję na temat prywatności i przyszłej roli technologii w domu”.

Amazon chciał rozwiać wszelkie obawy konsumentów, że nagrania z domu zostaną wykorzystane przez firmę.  Krytycy wyrazili obawy dotyczące prywatności w firmie Ring, która jest najbardziej znana z kamer dzwonkowych, powołując się na bliskie relacje firmy z wydziałami policji. Ale prezes Ring, Leila Rouhi, powiedziała, że ​​firma nigdy nie będzie aktywnie udostępniać filmów organom ścigania.

Firma podkreśliła, że ​​prywatność i bezpieczeństwo „leżą u podstaw każdego produktu, funkcji i usługi”, które opracowuje, w tym kamery Always Home Cam. Kamera Always Home Cam leci tylko tam, gdzie chce jej użytkownik i nie może być ręcznie sterowana przez osobę, która wejdzie do domu – tylko wyłącznie za pośrednictwem aplikacji na telefonie użytkownika.

Źródło: dailymail.co.uk