Jednym z rezultatów programu CodeIT realizowanego w ramach  Programu ERASMUS+    są materiały szkoleniowe dla nauczycieli zawierające przykładowe scenariusze zajęć do wykorzystania w nauczaniu geografii, matematyki, fizyki oraz chemii.

Zakończony projekt CodeIT – koordynowany przez Podkarpackie Towarzystwo Edukacji Alternatywnej WSZECHNICA sp. z o.o. w Krośnie – realizowany był w partnerstwie z M.K. INNOVATIONS LTD w Nikozji (Cypr), DANMAR Computers sp. z o.o. w Rzeszowie, Istituto Superiore E. Mattei w Fiorenzuola d’Arda (Włochy), Liceul Pedagogic “Mircea Scarlat” w Alexandrii (Rumunia) oraz Kekavas Vidusskola w Kekavie (Łotwa).

Autorzy materiałów promują ideę PRZESTRZENI DO WSPÓŁPRACY – poprzez udostępnianie i poznawanie planów lekcji oraz wymianę doświadczeń z innymi nauczycielami.

Materiały dostępne TUTAJ.

Więcej o projekcie na stronie: codeit-project.eu

Projekt został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej. Omówiona publikacja odnosi się wyłącznie do poglądów autorów, a Komisja nie może być odpowiedzialna za jakiekolwiek wykorzystywanie informacji, które są w niej zawarte.