SZKOŁA GŁÓWNA KRAJOWA

w Warszawie

Szkoła Główna Krajowa z siedzibą w Warszawie powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy. Prowadzi kształcenie na studiach licencjackich, magisterskich o profilu praktycznym, w pełni przygotowując Studenta do samodzielnej pracy zawodowej. Częścią misji Uczelni jest kształcenie w duchu poszanowania praw człowieka, patriotyzmu, demokracji i odpowiedzialności za dobro społeczeństwa, państwa i własnego warsztatu pracy. Szkoła Główna Krajowa z siedzibą w Warszawie kształci Studentów dla przyszłości, zgodnie z potrzebami rynku pracy, poprzez zapewnianie nowoczesnych i aktualnych programów studiów oraz wysokiej jakości nauczania.

Podejmując studia w Szkole Głównej Krajowej z siedzibą w Warszawie otrzymasz najwyższej jakości wykształcenie, dzięki:
* profesjonalnej kadrze – doświadczeni nauczyciele akademiccy i praktycy, specjaliści w swych dziedzinach;
* praktycznym profilu nauki - poznajesz nie tylko teorię, zdobywasz umiejętności i kompetencje; dogodnej formie studiów – wspomaganie metodami i technikami kształcenia na odległość, uzyskujesz dostęp do ogromnej bazy materiałów Uczelni, dostępnych o każdej porze i z dowolnego miejsca na świecie;
*świetnej lokalizacji siedziby Uczelni – mieścimy się w wieżowcu w Warszawie przy alejach Jerozolimskich 98, korzystamy z sal dydaktycznych przy alejach Jerozolimskich 81, w ścisłym centrum miasta, nieopodal Dworca Centralnego.
Będąc absolwentem Szkoły Głównej Krajowej z siedzibą w&nbspWarszawie zdobywasz w dogodny sposób prestiżowe wykształcenie.

STUDIA LICENCJACKIE

Pedagogika

W ostatnich latach obserwuje się wyraźny wzrost zapotrzebowania na specjalistów z dziedzin pedagogiki, doradztwa zawodowego, edukacji obronnej czy pedagogiki kryminologicznej. Ogromną wagę przykłada się nie tylko do eliminowania negatywnych przejawów życia społecznego, ale przede wszystkim do profilaktyki i zapobiegania wysokiemu ryzyku zagrożeń cywilizacyjnych. 

Zdobyte w Uczelni wykształcenie przygotowuje absolwenta do rozpoznawania i rozwiązywania problemów edukacyjnych, psychologicznych, pracy z dziećmi i osobami dorosłymi na każdym etapie rozwoju. Misją Uczelni jest kształcenie Absolwentów z umiejętnościami interpersonalnymi, ludzi komunikatywnych, otwartych na wyzwania XXI wieku, kreatywnych, asertywnych i jednocześnie osób z dużą dozą empatii jako ważnej cechy przyszłego i obecnego pedagoga. Absolwent Szkoły Głównej Krajowej z siedzibą w Warszawie to osoba odważna, stawiająca czoła problemom współczesnego świata.

Specjalności

Specjalność Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną umożliwia poznanie zasad prowadzenia działań opiekuńczych i wychowawczych oraz funkcjonowania państwowego i społecznego systemu opieki wobec dzieci i młodzieży. Studia pozwalają realizować działania z zakresu pomocy i profilaktyki społecznej oraz dają umiejętność rozwiązywania problemów społecznych, wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent zapoznany jest również z podstawami terapii pedagogicznej i jej praktycznym zastosowaniem w profilaktyce. Program specjalności obejmuje wiedzę z zakresu pedagogiki ogólnej, psychologii, socjologii, prawa oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu edukacji zdrowotnej, komunikacji interpersonalnej czy stymulacji rozwoju dziecka. Studenci zdobywają także doświadczenie zawodowe podczas praktyk studenckich w placówkach oświatowych, opiekuńczych i poradniach. Absolwent może podjąć pracę we wszelkiego typu placówkach opiekuńczo-wychowawczych występujących w systemie opieki nad dzieckiem (np. środowiskowe domy opieki, internaty, świetlice szkolne, zespół zajęć pozalekcyjnych, stanowisko pedagoga szkolnego). Absolwent jest przygotowany do podjęcia nauki na studiach drugiego stopnia.

Psychologia pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi to specjalność dla osób zainteresowanych poznaniem i wytłumaczeniem różnych przejawów ludzkich aktywności, rozpoczynając od ich motywów, a na indywidualnych i społecznych skutkach kończąc. Pozwala odkryć mechanizmy rządzące ludzką psychiką i zrozumieć postępowanie człowieka w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności w środowisku pracy.

Program kształcenia odpowiada na zapotrzebowania rynku i stale rozwijające się potrzeby społeczne zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Psychologia pracy wykorzystywana jest dziś dla celów diagnostycznych i terapeutycznych, ale jest też podstawą wielu ważnych dziedzin ludzkiej aktywności i oddzielnych dyscyplin naukowych: zarządzania zasobami ludzkimi, biznesu, marketingu (także politycznego), pedagogiki, sportu czy zarządzania kryzysowego. Bada rozwój osobowości i temperamentu, wyjaśnia relacje międzyludzkie i wpływ emocji i motywacji na podejmowane przez nas działania. Absolwenci tej specjalności mogą podjąć interesującą pracę w biznesie, administracji publicznej oraz polityce. Absolwent jest przygotowany do podjęcia nauki na studiach drugiego stopnia.

Studenci tej specjalności zapoznają się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi psychofizjologicznych podstaw poradnictwa zawodowego oraz jego rolą i zastosowaniem w systemie oświatowym.

Program studiów obejmuje również problematykę związaną z metodyką i narzędziami pracy doradcy zawodowego. Studia przygotowują do prowadzenia modułów zajęć edukacyjnych dotyczących preorientacji zawodowej uczniów, a także szkół ponadpodstawowych. Zakres przygotowania merytorycznego jest również zgodny z zakresem zadań doradcy zawodowego określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Absolwent będzie mógł podjąć pracę w następujących typach placówek: placówki oświatowo-wychowawcze, szkoły, akademickie biura karier, poradnie psychologiczno-pedagogiczne; instytucje rynku pracy: publiczne służby zatrudnienia, Ochotnicze Hufce Pracy, agencje zatrudnienia, instytucje dialogu społecznego, instytucje szkoleniowe, instytucje partnerstwa lokalnego, centra integracji społecznej, centra pomocy rodzinie, państwowe i prywatne zakłady pracy w działach HR, szkoleń, kadrach, organizacje pozarządowe lub też rozpocząć własną działalność gospodarczą jako doradca, trener, coach kariery. Absolwent jest przygotowany do podjęcia nauki na studiach drugiego stopnia.

Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych nauką o przestępczości, uwarunkowaniami działań przestępczych oraz prowadzeniem działalności prewencyjnej.

Absolwent posiada przygotowanie w zakresie pedagogiki, a także usystematyzowaną wiedzę o zjawiskach patologii społecznej, co pozwala mu na podejmowanie działań o charakterze wychowawczym, profilaktycznym, interwencyjnym i resocjalizacyjnym. Absolwent ma również wiedzę na temat funkcjonowania różnych środowisk wychowawczych i zachodzących w nich problemach i sytuacjach kryminogennych oraz na temat funkcjonowania instytucji wychowawczych, profilaktycznych i resocjalizacyjnych, a także o stosowaniu różnorodnych metod i technik w profilaktyce kryminologicznej. Absolwenci specjalności Pedagogika kryminologiczno-sądowa znajdą zatrudnienie na stanowisku pedagoga/wychowawcy w instytucjach nadzorowanych przez resorty spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, tj. policji, służby więziennej, straży granicznej, straży miejskiej, jak również w wojsku lub zakładach karnych, poprawczych i innych placówkach resocjalizacyjnych. Absolwent jest przygotowany do podjęcia nauki na studiach drugiego stopnia.

Absolwent studiów o specjalności Edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne zdobywa wiedzę w zakresie procedur bezpieczeństwa, zarządzania i kierowania zasobami ludzkimi w sytuacji kryzysowej, organizacji planów i programów przeciwdziałania i zapobiegania sytuacjom kryzysowym, zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, mieniu i środowisku.

Posiada wiedzę pedagogiczną i psychologiczną oraz potrafi wykorzystać ją do kształtowania postaw obronnych. Wykazuje się znajomością odpowiednich przepisów prawa i struktury organizacyjnej kraju w zakresie obrony cywilnej. Studia o specjalności Edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne przygotowują do podjęcia zatrudnienia w rządowych i samorządowych jednostkach zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, samorządowych zespołach reagowania kryzysowego, zakładach poprawczych i karnych, strukturach wojskowych, policyjnych, straży granicznej, straży ochrony kolei, urzędach celnych, straży pożarnej i innych jednostkach kompetentnych w sprawach obronności państwa. Absolwent jest przygotowany do podjęcia nauki na studiach drugiego stopnia.

POZIOM

Studia I stopnia

CZAS TRWANIA

3 lata

UZYSKANY POZIOM WYKSZTAŁCENIA

Wyższy

UZYSKANY TYTUŁ

Licencjat

TRYB

Stacjonarny

Niestacjonarny

STUDIA MAGISTERSKIE

Pedagogika

Studia uzupełniające magisterskie trwają cztery semestry (2 lata). Warunkiem przyjęcia na studia II stopnia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów licencjackich (I stopnia). Ukończenie studiów uzupełniających magisterskich pozwala na kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich (III stopnia) oraz studiach podyplomowych.

Specjalności

Specjalność Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną wyposaża studentów w wiedzę i umiejętności dotyczące opieki, wychowania, wsparcia i pomocy w środowisku rodzinnym oraz pozarodzinnym.

Absolwent jest przygotowany do realizacji zadań w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży napotykającym trudności wobec wymagań edukacyjnych szkoły oraz rozpoznawania indywidualnych możliwości rozwojowych ucznia zarówno w sferze motywacji do uczenia się, jak i w zakresie posiadanych umiejętności szkolnych. Absolwent zapoznany jest również z podstawami terapii pedagogicznej i jej praktycznym zastosowaniem w profilaktyce. Program specjalności obejmuje szeroką wiedzę z zakresu pedagogiki ogólnej, psychologii, socjologii i prawa oraz z zakresu edukacji zdrowotnej, diagnostyki psychologiczno-pedagogicznej i metodyki zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Studenci zdobywają także doświadczenie zawodowe podczas praktyk studenckich w placówkach oświatowych, opiekuńczych i poradniach. Absolwent może podjąć pracę we wszelkiego typu placówkach opiekuńczo-wychowawczych występujących w systemie opieki nad dzieckiem (np. środowiskowe domy opieki, internaty, świetlice szkolne, zespół zajęć pozalekcyjnych, stanowisko pedagoga szkolnego).

Istotą tej specjalności jest umiejętne zastosowanie współczesnej psychologii w działaniach wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa. Umożliwia zapoznanie się z najnowszymi narzędziami badania predyspozycji pracowników, dysponowania kadrami, motywowania i wdrażania systemów oceny pracowniczej, a ponadto, dzięki interaktywnym treningom, pozwala na nabycie umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej.

Specjalność Psychologia pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi daje możliwość poznania spójnej metody kierowania najcenniejszym z kapitałów każdej organizacji – ludźmi. Człowiek w firmie jest źródłem jej rynkowej przewagi. Kapitał ludzki, czyli wiedza i kwalifikacje pracowników, stanowią najważniejszą wartość dla każdej firmy. Kadrowi, HR-owcy i menedżerowie muszą spodziewać się codziennie nowych wyzwań – program studiów przygotowuje do podjęcia tych wyzwań. Specjalność pozwala bardzo szeroko myśleć o pracy w każdej niemal firmie w dowolnej branży, w tym przypadku głównie w szeroko rozumianej Oświacie. Dzięki wiedzy na temat kompetencji interpersonalnych, komunikacyjnych i zarządczych absolwenci mogą spełniać się w pracy specjalisty ds. zarządzania zasobami ludzkimi, trenera zewnętrznego czy menadżera działu personalnego. Specjalność Psychologia pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi to także doskonały wybór dla osób, które chcą przygotować się do rozwoju ścieżki zawodowej w kierunku zarządzania organizacjami. Dzięki nabytej w trakcie studiów wiedzy można zastosować w praktyce narzędzia zarządzania zasobami ludzkimi, takie jak rekrutacja  i selekcja, systemy wynagrodzeń, motywacji i oceniania pracowników. Jeszcze inną ścieżką jest consulting – czyli praca w firmach, które doradzają innymi podmiotom gospodarczym w obszarach związanych z zasobami ludzkimi.

Studia powstały jako odpowiedź na dynamiczne zmiany na rynku pracy, rozwój firmy oraz nowych stanowisk pracy. Studenci uczą się pomocy w określeniu potencjału zawodowego innych.

Uczą się efektywnie planować i doradzać w zakresie kariery zawodowej zarówno uczniom czy studentom, na początku drogi zawodowej, jak i osobom starszym, udzielając wsparcia m.in. przy wyborze pracy, kursów, studiów. Celem studiów jest przygotowanie do podjęcia pracy w zawodach: doradca zawodowy, specjalista w działach personalnych, doradca personalny, specjalista ds. rekrutacji, specjalista ds. szkolenia i rozwoju zawodowego, trener, trener wewnętrzny, konsultant firm doradczych z obszaru HR i doradztwa organizacyjnego. Absolwent posiada umiejętności praktyczne z zakresu wytyczania ścieżek kariery zawodowej w oparciu o predyspozycje osobowościowe oraz edukację zawodową, poruszania się po rynku pracy, znajomości tego rynku i zachodzących na nim procesów oraz kierunków zmian, technik aktywnego poszukiwania pracy, wykorzystywania różnorodnych źródeł informacji do projektowania procesu doradczego i coachingu kariery, wykorzystania narzędzi coachingowych w pracy nad zmianą zachowania klienta, kształtowania własnego rozwoju zawodowego i budowania osobistej marki.

Specjalność kierowana jest do osób pragnących zdobyć przygotowanie do wykonywania działalności praktycznej w placówkach i instytucjach zajmujących się działaniami prewencyjnymi w zakresie kryminologii, a także daje podstawy do rozpoczęcia kariery kuratora sądowego.

Absolwent studiów o specjalności Pedagogika kryminologiczno-sądowa wyróżnia się wiedzą w zakresie kryminologii, psychologii sądowej, socjologii kryminologicznej, profilaktyki zachowań przestępczych, fenomenologii przestępczości, metodyki pracy resocjalizacyjnej oraz pracy kuratora sądowego. Absolwent rozumie i potrafi wpłynąć na mechanizm psychologiczno-pedagogiczny dokonywania czynów przestępczych oraz powstawania patologii społecznych. Posiada wiedzę pozwalającą mu na interpretowanie zjawisk społecznych oraz sytuacji wychowawczych i patologicznych, co umożliwia mu podejmowanie działań o charakterze wychowawczym, profilaktycznym, interwencyjnym i resocjalizacyjnym. Nabywa zarówno interdyscyplinarną wiedzę jak i praktyczne umiejętności. Absolwent znajdzie zatrudnienie na stanowisku pedagoga/wychowawcy w instytucjach nadzorowanych przez resorty spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, tj. policji, służby więziennej, straży granicznej, straży miejskiej, jak również w wojsku lub zakładach karnych, poprawczych i innych placówkach resocjalizacyjnych.

Student tej specjalności zdobywa szeroką wiedzę z zakresu pedagogiki oraz współczesnych zagadnień obronności i bezpieczeństwa publicznego.

Dysponuje również wiedzą z zakresu zarządzania kryzysowego i posiada umiejętność przewidywania i analizowania zagrożeń lokalnych i krajowych. Absolwent kierunku to specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony ludności i reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Posiada wiedzę pedagogiczną i psychologiczną oraz potrafi wykorzystać ją do kształtowania postaw obronnych. Wykazuje się znajomością odpowiednich przepisów prawa i struktury organizacyjnej kraju w zakresie obrony cywilnej. Studia o specjalności Edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne przygotowują do podjęcia zatrudnienia w rządowych i samorządowych jednostkach zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, samorządowych zespołach reagowania kryzysowego, zakładach poprawczych i karnych, strukturach wojskowych, policyjnych, straży granicznej, straży ochrony kolei, urzędach celnych, straży pożarnej i innych jednostkach kompetentnych w sprawach obronności państwa.

POZIOM

Studia II stopnia

CZAS TRWANIA

2 lata

UZYSKANY POZIOM WYKSZTAŁCENIA

Wyższy

UZYSKANY TYTUŁ

Magister

TRYB

Stacjonarny

Niestacjonarny

JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE

Prawo

Absolwenci kierunku Prawo w Szkole Głównej Krajowej z siedzibą w Warszawie przygotowani są nie tylko do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, ale również do pełnienia funkcji we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych, wymagających wiedzy prawniczej. Są także gotowi, aby udzielać porad prawnych i dokonywać wykładni prawa.

Absolwent studiów na kierunku Prawo w Szkole Głównej Krajowej z siedzibą w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności w obszarze nauk społecznych, dziedzinie nauk prawnych, dyscyplinie Prawo, zgodne z poziomem 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji. Absolwent posiada właściwy warsztat prawniczy pozwalający mu na swobodne dokonywanie wykładni przepisów prawa i ich stosowanie w pracy zawodowej. Potrafi on właściwie zdiagnozować problemy prawne oraz je rozstrzygać przy użyciu zdobytej wiedzy i umiejętności, w odniesieniu do etyki zawodowej prawnika, i z poczuciem odpowiedzialności społecznej.

Absolwent posiada kompetencje kierownicze, potrafi współpracować w grupie, budować właściwe relacje z otoczeniem zawodowym i społecznym. Jest świadom znaczenia zawodu prawniczego i związanej z tym odpowiedzialności, gotów do uczestnictwa w życiu społecznym, realizacji funkcji publicznych. Ma on poczucie konieczności dbania o kulturę prawną w życiu politycznym, gospodarczym i społecznym.

Uzyskane kompetencje językowe pozwalają absolwentowi na pracę w zespołach międzynarodowych, w tym łączących wiedzę prawniczą, ekonomiczną i społeczną.

Absolwent jest przygotowany do realizacji rozmaitych ścieżek kariery zawodowej, w tym do dalszego kształcenia w różnorodnych formach, podjęcia aplikacji prawniczych, pracy w charakterze adwokata, radcy prawnego, bądź w działach prawnych i menedżerskich przedsiębiorstw, w tym o charakterze międzynarodowym. Jest ponadto gotowy do kontynuacji nauki na studiach doktorskich.

Program studiów zawiera treści związane z prawem publicznym (prawo konstytucyjne, administracyjne, międzynarodowe i europejskie, finansowe), prawem prywatnym (prawo cywilne i postępowanie cywilne, handlowe, pracy i ubezpieczeń społecznych) oraz prawem karnym. Absolwenci studiów są przygotowani do odbycia różnych aplikacji, i do pracy w zawodach prawniczych, a także nieprawniczych w instytucjach publicznych i niepublicznych.

Studia prawnicze w Szkole Głównej Krajowej realizowane są jako pięcioletnie jednolite studia magisterskie, a kształcenie wspomagane jest technikami i metodami nauki na odległość.

Oferta Szkoły Głównej Krajowej z siedzibą w Warszawie, skierowana do studentów daje absolwentowi wiedzę na temat regulacji prawa polskiego we wszystkich jego aspektach, a także dodatkowo, poprzez możliwość wyboru przedmiotów kształcenia, pozwala rozwinąć umiejętności i pogłębić wiedzę w dziedzinach adekwatnych do specjalności studiów.

Specjalności

 

Absolwent studiów na kierunku Prawo o specjalności Prawo międzynarodowe ma podstawy, aby podjąć pracę w instytucjach narodowych i międzynarodowych, spółkach, przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych, zajmujących się importem lub exportem.

Absolwent studiów na kierunku Prawo o specjalności Prawo Unii Europejskiej zna i rozumie ustawodawstwo europejskie, jest kompetentny podjąć zatrudnienie w krajach UE, w instytucjach i spółkach mających powiązania gospodarcze z podmiotami w Unii Europejskiej.

Absolwent studiów na kierunku Prawo, który jednocześnie ukończył Studium Prawa Amerykańskiego, zna regulacje obowiązujące na terytorium Stanów Zjednoczonych. Posiada kompetencje, aby swobodnie poruszać się w zagadnieniach dotyczących amerykańskiego rynku pracy, prawa gospodarczego, finansowego i cywilnego. Znajdzie zatrudnienie w podmiotach na prawie amerykańskim w Stanach Zjednoczonych, a także w podmiotach gospodarczych i instytucjach w każdym kraju, mających powiązania z podmiotami za Atlantykiem.

Absolwent studiów na kierunku Prawo o specjalności Prawo pracy dokładnie zna i rozumie realia funkcjonowania i regulacje rynku pracy w Polsce i Europie.

POZIOM

Magisterskie

CZAS TRWANIA

5 lat

UZYSKANY POZIOM WYKSZTAŁCENIA

Wyższy

UZYSKANY TYTUŁ

Magister

TRYB

Stacjonarny

Niestacjonarny

Co nas wyróżnia?

Real Time Online

Studiuj wykorzystując nowoczesne techniki kształcenia na odległość

e-dziekanat

Pobieraj i wysyłaj dokumenty do dziekanatu, bez wychodzeniaz domu na uczelnię

e-nauka

Korzystaj z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy za pomocą platformy internetowej

e-learning

Jedną z form studiowania jest możliwość brania udziału w wykładach „na żywo” online

e-konsultacje

Omawiaj swoje wątpliwości z wykładowcami, bez konieczności przybycia na uczelnię

e-archiwum

Bądź na bieżąco! Jeśli nie będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach, to w dowolnym dla siebie czasie możesz skorzystać z archiwum wykładów

Rekrutację, obsługę administracyjną i&nbsptechniczną prowadzi PTEA&nbspWSZECHNICA w&nbspKrośnie

Ewentualne pytania proszę kierować telefonicznie lub mailowo: